Jel Haşere İlaçlama

By in
1820
Jel Haşere İlaçlama

Spreylere alternatif olarak ortaya çıkan fipronil aktif maddeli JEL kullanımı ilaçlama işleminin çok daha kolay, daha etkili ve daha kalıcı bir şekilde yapılabilmesi olanağını sağlamaktadır. Jelin uygulama kolaylığı, kokusuz ve toksik olmayan yapısı ilaçlama işleminin spreyleme yönteminin içerdiği riskler ve rahatsızlıklar olmadan yapılmasını sağlar. Laboratuar ve alan testleri Fipronil’in, jeli yemiş hamam böceklerinin cesetleri veya dışkılarının diğer hamam böcekleri tarafından yenilmesi ile bir hamam böceğinden diğerine transfer edilebileceğini göstermektedir.

Zincirleme etki, yuvalarına gizlenmiş hamam böceklerinin dahi kontrolünü sağlar, bu yüzden daha da yüksek bir performans düzeyine ulaşılır ve ortamda kontrol altına alınmamış hamam böceklerinin kalması önlenir. Jel yönteminde damlacıklar şeklinde ve bulaşma ihtimali olmayan yerlere uygulama yapıldığı için temizlik gerektirmez ve rutin temizliklerde dahi damlacıklar ortadan kalkmaz.

Uygulaması yapılan ortamda yaşayanlar ve çalışanlar rahatsız edilmeden, alanın boşaltılması, malzemelerin kaldırılması, ilaçlama sonrası ortamın havalandırılması ve temizlenmesi problemleri olmaksızın, günün herhangi bir saati uygulama yapılabilir.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)