SU TESİSATI TEMİZLİĞİ

Su tesisatı evlerde, iş yerlerinde yani kısaca tüm yapılarda bulunan ve çeşitli sıvı ihtiyaçların karşılanması için farklı amaçlarla yapılan sistemdir. Isıtma ve soğutma, atık giderme ve içilebilir su dağıtımı sıhhi tesisat için en yaygın kullanım alanlarından biridir ancak sıhhi tesisat bu uygulamalarla sınırlı değildir.

Sıhhi tesisat, sıvıları nakletmek için boru, vana, sıhhi tesisat armatürleri, tanklar ve diğer cihazları kullanır. Gelişmiş ülkelerde sıhhi tesisat altyapısı, halk sağlığı ve sıhhi tesisat kritik önem taşımaktadır.

Binalarda suyu, kullanma yerlerine kadar ileten boru ağına bina temiz su tesisatı denir. Bu tesisat, iki bölüme ayrılır:

Besleme Borusu

Binalarda boru hattının döşenmesinde şehir su borusu ile binada sayaç arasında kalan kısma besleme borusu denir.

İç Temiz Su Tesisatı

Temiz suyu katlara dağıtan kolonlar ile kolonlardaki suyu kullanma yerlerine götüren bağlantı borularından oluşur.

Yıllarca kullanılan tesisatların zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. Su Deposu temizliğini düzenli yaptırdığınızda tesisatlar yıllarca temiz kalmaya devam edecektir ancak farklı sebeplerden kaynaklı olarak da tesisatlar temizliğe ihtiyaç duyabilirler. Çünkü asıl kirlilik tesisatlarda olur. Çamur, kireç, çeper genellikle plastik borularda meydana gelmektedir. 

Evlerde mutfak, tuvalet ve banyo bölümlerinde bulunan pis su borularında en sık görülen sorun tıkanma ve kötü koku problemidir. Şayet kullanım kaynaklı bir hata yok ise gider borularının en temel tıkanma sebebi meyilsizlik veya çökme sorunudur. Atık su borusu temizliği yapılarda kronik hale gelen bu sorun için geliştirilmiş bir yöntemdir. 

Atık su borusu temizliği, atık su yıkama makinesi yani su jeti ile yapılmaktadır. Yapının herhangi bir bölgesinde hiçbir yer kırılmadan yapılan bu işlemde, gider borularının iç kısmında yağlanma ve kireçlenmeden ötürü daralma varsa, sıfırdan yapılmış gibi yıkanıp temizlenmektedir. Bu işlem yapının iç kısımlarına ve ana gider kısımlarına rahatlıkla uygulanabilir.

AntiTemizlik olarak su deposu temizliği, eşanjör temizliği, boyler ve akümülasyon tankı temizliği hizmetlerimizde olduğu gibi Magnezyum Anot Çubuğu temizliğinde de 20 yılı aşkın deneyimimiz ve uzman kadromuzla 7/24 en iyi hizmet garantisiyle çalışmaktayız.

BİZE ULAŞIN!

Uzman kadromuzla Depo Temizliği, Boyler Temizliği, Haşere İlaçlama ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen iletişime geçin!
Telefon:

Sabit: (216) 641 21 37
Cep: (542) 641 21 37
Cep: (532) 396 14 56

Adres:

Cumhuriyet Mahallesi Demokrasi Caddesi No:91 Çekmeköy/İSTANBUL