Su Sebili Temizliği Nedir?

By in
2230
Su Sebili Temizliği Nedir?

İş yerleri ve ofislerde bulunan su sebilleri iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliğince ayda en az bir kez olarak temizlenmesi gerekmektedir.
Sebiller içlerinde bulundurdukları durgun su sebebiyle zamanla bakteri üretmeye başlarlar. Bu bakteri üretimi gözle görülmez fakat sebilden alınan su da koku ve tat bozukluğuna neden olur. Daha sonra ise sebillerin bulunduğu ortam koşulları sebilin gözle görülen kirlenmesine neden olur (örn. çok tozlu bir ortam). Bu da sebilden alınan suyun içine partiküllerin görülmesiyle belli olur. Kullandığımız su sebillerinin bu ve benzeri nedenlerden dolayı belirli periyotlarda düzenli olarak hijyen bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Kullandığımız su sebillerimiz düzenli temizlenmediği taktirde, sebilimiz adeta birer mikrop saçan makinelere dönüşürler. Sebillerinizin devamlı ve profesyonelce temizliğinin yapılmasına özen gösterin.Her ne kadar güvenli su tükettiğimizi düşünsek de damacanaların konularak kullanıldığı sebillerde bir süre sonra ortam kaynaklı kirlenmeler meydana gelmektedir.Bu kirlenmelere bağlı olarak sebil içerisinde bazı hastalık yapıcı mikroorganizmalar üremektedir. Bu mikroorganizmalar insan bünyesinde zamanla çeşitli hastalıklara neden olmaktadır.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)