Whatsapp Butonu

İlaçlama hizmeti haşere ve kemirgenlere karşı insan sağlığını korumak amaçlı yapılan bir iştir.Haşere ve kemirgenler birçok hastalığın taşıyıcısıdır ve taşıdıkları bu hastalıkları çeşitli yöntemlerle insanlara bulaştırırlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte haşere ve kemirgenlerle mücadele yöntemleride ilerlemiş ve sonuç olarak ilaçlama büyük bir sektör haline gelmiştir.İlaçlama hizmeti profesyonel ve ilgili kurumlar tarafından yetkilendirilmiş firmalar tarafından yapılır.Ancak son zamanlarda insan sağlığını ve çevreyi tehdit eden ilaçlar kullanan birçok korsan firma türemiştir.Bu sözde firmaların kullandığı ilaçlalar tamamen zararlıdır ve birçok hastalığa hatta ölümlere bile neden olabilir.

 

İLAÇLAMA HIZMETLERIMIZ

APARTMAN İLAÇLAMA

EV İLAÇLAMA

FABRİKA İLAÇLAMA

FARE İLAÇLAMA

GEMİ İLAÇLAMA

HAMAMBÖCEĞİ İLAÇLAMA

KARINCA İLAÇLAMA

OKUL İLAÇLAMA

PİRE İLAÇLAMA

SİTE İLAÇLAMA


 

İLAÇLAMA YÖNTEMLERI

KOKUSUZ İLAÇLAMA Kokusuz ilaçlama sıvı şekilde püskürtme yöntemiyle sonuca gidilir bu tip bir ilaçlamada bulunduğunuz bölgeden ayrılmanıza gerek yoktur

KOKULU İLAÇLAMA Sıvı olarak pompalar vasıtasıyla püskürtülen kokulu ilaçlama tipi haşere istilasına uğramış ev bina site fabrika gemi uçak vb gibi yerlerde yapılır bu ilaçlama tipinde kısa zamanda sonuç alınır ilaçlama uzmanı haşere ya da zararlı tipine göre yapacağı ilaçlama ile bölgedeki istilaya son verir etkili ve kısa sürede sonuç veren ilaçlama tipidir Haşerelerin yoğun olarak görüldüğü yerlerde kokulu ilaçlama yapılmalıdır. Kokulu ilaçlama sıvı şekilde püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır. Kokulu ilaçlamada kısa zaman içinde sonuç alınır. Bu ilaçlamada mekanınızı kısa bir süre terk etmeniz gerekmektedir. Bu ilaçlama sırasında ilaçlanan alanda bulunmayınız. İlaçlama bittikten birkaç saat sonra mekanınızı havalandırarak günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

JEL İLAÇLAMA Evcil hayvanlar için zararlı değildir. Kokusuz temiz bir ilaçlama yöntemidir. İlaçlama öncesinde ve sonrasında tamamen hijyenik bir ortam sağlar hazırlığa gerek yoktur. Uzun süre etkilidir. Çevre ve insan sağlığı üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Aksine çok uygun bir yöntemdir.


 

JEL İLAÇLAMA

        Spreylere alternatif olarak ortaya çıkan fipronil aktif maddeli JEL kullanımı ilaçlama işleminin çok daha kolay, daha etkili ve daha kalıcı bir şekilde yapılabilmesi olanağını sağlamaktadır. Jelin uygulama kolaylığı, kokusuz ve toksik olmayan yapısı ilaçlama işleminin spreyleme yönteminin içerdiği riskler ve rahatsızlıklar olmadan yapılmasını sağlar. Laboratuar ve alan testleri Fipronil’in, jeli yemiş hamamböceklerinin cesetleri veya dışkılarının diğer hamamböcekleri tarafından yenilmesi ile bir hamamböceğinden diğerine transfer edilebileceğini göstermektedir.

 

        Zincirleme etki, yuvalarına gizlenmiş hamamböceklerinin dahi kontrolünü sağlar, bu yüzden daha da yüksek bir performans düzeyine ulaşılır ve ortamda kontrol altına alınmamış hamamböceklerinin kalması önlenir. Kolay Kullanım & Minimum RahatsızlıkJel yönteminde damlacıklar şeklinde ve bulaşma ihtimali olmayan yerlere uygulama yapıldığı için temizlik gerektirmez ve rutin temizliklerde dahi damlacıklar ortadan kalkmaz.

 

        Uygulaması yapılan ortamda yaşayanlar ve çalışanlar rahatsız edilmeden, alanın boşaltılması, malzemelerin kaldırılması, ilaçlama sonrası ortamın havalandırılması ve temizlenmesi problemleri olmaksızın, günün herhangi bir saati uygulama yapılabilir. 

SPREYLEME YÖNTEMIYLE İLAÇLAMA

        Haşere mücadelesinde uygulanan sprey yönteminde, Dünya Sağlık Örgütünün önerdiği aktif maddeleri içeren, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı insektisidler, eğitimli teknisyenlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Kullanılan insektisidler kokusuzdur. Leke ve iz bırakmaz.

 

        Yüzeylerde 3 ay süre ile haşerelere karşı etkisini sürdürür.Daha sonra parçalanarak yok olur. Doğada birikim yapmaz. İnsan sağlığına toksik değildir. Etki şekli, yüzeylerde oluşturduğu mikrokapsüller aracılığıyla haşerelerin sinir sistemini tahrip ederek yok olmalarını sağlar. Sprey uygulama öncesi ev ortamında, mutfak dolaplarındaki malzeme ve yiyeceklerin boşaltılarak, salonda masa üzerine toplanması ve üzerinin örtülmesi genel hijyen kuralları ve korunma gereğidir.

 

        İlaçlama sonrası 15 gün süre ile dolap içleri ve duvar dipleri ıslak temizlenmemelidir.Aksi taktirde ilaçlama anında kaçan ve yumurtadan çıkan haşereler ilaçsız ortamda yaşamaya ve üremeye devam edeceklerdir.


 

KEMIRGEN KONTROL SISTEMLERI

        Siteler, Çarşılar, Depolar, Gıda İmalatı, Açık arazi gibi farelerin kolay yerleşebileceği, çevresi ile teması çok ve hassas kurumlarda %100 uzun ve sürekli başarıyı getirecek bir sistemdir. Kontrollerle senelerce başarı devam ettirilir.

        İstasyon kutuları ve kurulan sistem bozulmadan uzun yıllar çok düşük maliyetle mükemmel korunma sağlanır. Yemlerin çevreye dağılması, dökülmesi ve bulaşması önlenmiş olur. Tasarruflu kullanıma imkân verir.

        Kilit sistemleri sayesinde çocuklar ve Evcil hayvanlar için emniyetlidir. Periyodik kontrollerde fare zehirlerinin takibi fare yoğunluğunun kontrolünde yararlı olur ve Monitör görevi yapar. Fareler gizliliği ve karanlık, kapalı ve emniyetli ortamı sevdiği için istasyonlar tam bir cazibe merkezi olmaktadır.

        Ayrıca içine giren farenin bıraktığı koku diğerlerini de hemen güvenle istasyona çeker. Çevrede çok cazip gıdalar olsa bile istasyonlar tercih sebebi olmaktadır.


 

İLAÇLAMADA KULLANILACAK İNSEKTİSİT VE RODENTİSİTLERİN GENEL ÖZELİKLERİ:

        Dünya Sağlık Teşkilatı ve Sağlık Bakanlığının sağlık alanında kullanılmasına izin verdiği özel ruhsatlı veya ithal izinli insektisit ve rodentisit olacaktır.

        İnsektisit seçimi; haşerenin cinsine, sahanın niteliği ve ortamına göre ULV, larvisit uygulaması , uçkun mücadelesi gibi ihtiyaç duyulan uygulama metoduna göre yapılacaktır.

İnkentisitlerin Genel Özellikleri

  • Gıda kodeksine uygundur. Gıda sektöründe çok rahatlıkla uygulanır.
  • Leke yapmazlar.
  • Çoğunun kokusu yoktur. Ortam boşaltılmadan uygulanır.
  • Rezidüel formülasyonları solunum yolu ile risk yaratmaz. Uçucu özelliği yoktur.
  • Çevrede birikintiye ve bitkilerde olumsuz etkiye sebep olmaz.
  • Bal arıları, kuş ve memelilere karşı emindir.
  • Suyla yıkayınca etkisi kaybolur ve toprakta kolayca absorbe olur, ayrışır, etkisini kaybeder çevre kirliliği yaratmaz.

           

 

Size Bir Telefon Kadar Yakınız.