Whatsapp Butonu

 Boyler Temizliği Nedir

Boyler merkezi ısıtma sistemi ve güneş enerjisi sistemlerinde sıcak su depolama ve kullanım araçlarıdır. Dolayısıyla boylerler içerisinde daima su bulundurur. Bu su zamanla boylerin içinde kireçlenmeye, tortu ve çamur birikintileri oluşturacaktır.  Kireçlenme ve tortu oluşumu sıcak su verimini düşüreceği gibi boylerde depolanan sıcak su genel anlamda mutfak ve banyoda kullanıldığı için sağlık açısından da tehlike oluşturmaktadır.  Oluşan kireç ve tortuların temizlenmesi; tasarruflu enerji tüketimi, sağlıklı ve verimli sıcak su hizmeti için boyler temizliği her yıl mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Ayrıca kireçlenme boyler içinde, boru hattında, serpantin ve eşanjörleri de tahrip ederek daha büyük zararlara yol açabilir.  Bu tarz zararlardan korunmak adına da boyler temizliğine önem verilmelidir ve temizliği aksatılmadan yaptırılmalıdır.

 

                                         Boyler temizliği nasıl yapılır?

Boyler temizliği verimli ve sağlıklı sıcak su kullanımı için önemli ve mutlaka yaptırılması gereken bir işlemdir. Peki boyler temizliği nasıl yapılır? Özel temizleme kimyasalları kullanılarak yapılması en doğru temizleme şeklidir. Boyler alt plaka ve üst plakaları sökülerek içindeki su boşaltılır. Boyler içi önce basınçlı su ile temizlenerek kaba tortu ve çamur birikintileri dışarı atılır. Daha sonra özel temizleme kimyasalları ile boylerin içi kireçten arındırılır ve dezenfekte edilir.

 

Boylerinizin uzun ömürlü olması ve hem az ödeyip hem çok verim alabilmek adına boyler temizliğini, bakımı ve onarımını kaliteli ve alanında deneyimli firmalara yaptırmak büyük önem kazanmaktadır. Boyler temizliği sırasında kullanılan malzeme kimyasal bir üründür ve mutlaka doğru kullanılması gerekmektedir. Uygun olmayan veya yanlış kullanılan kimyasallar boylerinize ve bağlı olduğu sisteminize zarar verecektir. Deneyimli ve alanında uzman çalışanları bünyesinde barındıran firmalar ile çalışarak bu tür zararlardan korunmanız için çok önemlidir.

 

Boyler temizliği hizmeti aldığınız firmalardan verimli ve sağlıklı boyler kullanımı hakkında tavsiyeler alabilir, kireçlenme ve tortu oluşumunu önleyici kimyasallar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca güvenilir firmalar size hizmet öncesi ve sonrası da yardımcı olacaktır.Firmamıza arayarak; firmamız

hakkında bilgi alabilir, boyler temizliği nedir uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Size Bir Telefon Kadar Yakınız.