Whatsapp Butonu

MG ANOT KATODIK KORUMA- PAS VE KIREÇ ÖNLEYİCİ

Boylerlerin içinde oluşan statik yükü üzerine çekerek boylerlerin, korozyona uğramasını engeller, emaye kaplamanın ihtiyacı olan noktalara yapışır ve depo ömrünü uzatır.

Emaye kaplı Boylerler ,magnezyum anot çubuğu sayesinde korozyon koruması altına alınır.  6 ay ile 12 ay süre diliminde değiştirilmesi önerilir. Değiştirilmeyen boylerlerde korozyon etkileri başlamaktadır.

Süreçte kullanma suyunu barındıran boylerler korozyona uğrayarak deforme olabilmektedir. Anot çubuğu sayesinde boylerler koruma altına alınmaktadır. Avrupa Standartlarına uygun kimyasal bileşenlerde Magnezyum Anot Çubuk boylerlere yerleştirilerek depolama yaşamı en üst seviyeye çıkarılmalıdır.

 

Anot çubuğu en basit anlatımıyla boylerlerin içinde oluşan statik yükü üzerine çekerek boylerlerin, korozyona uğramasını engeller, emaye kaplamanın ihtiyacı olan noktalara yapışır ve depo ömrünü uzatır.

Korozyon, metallerin içinde bulundukları ortam ile kimyasal veya elektrokimyasal reaksiyonlara girerek metalik özelliklerini kaybetmeleridir. Metallerin çoğu su ve atmosfer etkisine karşı dayanıklı değillerdir ve normal koşullar altında dahi korozyona uğrarlar. Bazı metaller dışında bütün metal ve alaşımları az veya çok korozyona uğrarlar. Korozyon olayı endüstrinin her bölümünde kendini gösterir.

Size Bir Telefon Kadar Yakınız.